Zakolísania biblického sionistu v Izraeli

Autor: Miroslav Iliaš | 3.12.2007 o 11:31 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  1769x

Nikto nie je dokonalý, ani ja, čo sa mojej židofílie týka. Príkladíky zaváhaní v Tel Avive, ktoré však v daných situáciach, chtiac či nechtiac, na tej správnej, rozumej proizraelskej strane, skončili.

Kdekoľvek stojím, stojím s Izraelom. Ilustračné foto.Kdekoľvek stojím, stojím s Izraelom. Ilustračné foto.www.friendofdavid.org

.Ošetrenie u lekára

Mrzutosť - či už z plávania, či z prievanu po športe - infekcia sa mi usalašila v uchu. Z toho desne boľavá hlava.

Vybral som sa teda k lekárovi do zdravotného ministrediska v univerzitnom areáli.

Ale - mal som len komerčnú, turistickú poistku, a oni tam priame platby za lekárske úkony akceptovať nemohli. Z nejakých sociálno-akademických dôvodov, že sú určení pre študentov, o majú poistky v Izraeli, či čo. Prosto neboli ako klasickí doktori, čo môžu od pacientov dukáty inkasovať.

Sedel som v čakárni, a prijímajúca tetuška mi povedala, že sa opýta doktorky, či by ma prijala.

Čo mi vtedy lietalo boľavou hlavou ? Veru aj nachystaná trpká výčitka pre všetkých v počuteľnom dosahu
strediska.

Niečo v zmysle "...vy Židia sa tu v Izraeli postaráte o všelijakých zranených palestínskych galganov, čo hádžu na vašich vojakov kamene a len na to, ako škodiť vášmu štátu, myslia.

Ale mňa, čo vám rozvíjam vedu na tejto univerzite, pre vaše posr... komunistické pravidlá tu v univerzitnom stredisku neošetríte, hoc mám prachy nachystané, aby som za to do šekela zaplatil."

Tento scénar, kedy po vychrstnutí výčitiek by som zdvihol zadok, a s boľavou gebuľou išiel do mesta vyhľadať prevého lekára, čo by ma za priamu platbu ošetril, však nenastal.

Namiesto toho prišla vysmiata pani doktorka (ktorej predtým tetuška oznámila, že nemám poistku v Izraeli) a - ona, Židovka, ma v tom stredisku normálne ZADARMO ošetrila !!!! Pozrela mi "vercajchom" do ucha, skonštatovala bežný zápal a predpísala mi antibiotické kvapky. Tie som si potom zakúpil v lekárni. Po čase sa ucho vyliečilo.

Normálne som otváral hubu od prekvapenia, že to dostalo takýto pozitívny spád.

Haleluja ! Hospodin vypočul moju zúfalú modlitbu ráno, po prebdenej noci plnej bolesti zo zapáleného ucha, a dal, že ma bez problémov ošetrili v prvej ambulancii, do ktorej som vstúpil. Svätý Izraela nedal, aby som vyslovil niečo iné, ako len (biblické) dobré veci na adresu vyvoleného národa.

Ani Bileámovi, mocnému mudrcovi a čarodejníkovi, ktorého si najal Balák, moábsky kráľ, aby preklial deti Izraelu, vychádzajúce svojho času z Egypta, nedal Hospodin vysloviť zlorečenie na adresu Jeho ľudu (Num. 23.kap., 24.kap.)

Toľko k môjmu osobnému (fundamentalistickému) zhodnoteniu vtedajšej situácie.

.Vrátenie daní na letisku

Kúpil som si začiatkom roka 2007 v Tel Avive fotoaparát a vystavili mi potvrdenie na vrátenie dane z pridanej hodnoty (angl. VAT refund) pri ceste von z Izraela. Inak obvyklá to vec pre turistov.

A tak v deň môjho odchodu z Izraela som sa vo vnútornej zóne letiska postavil do radu ľudí, ktorí v okienku predkladali tlačivá z rôznych, v Izraeli zakúpených cennejších tovarov, aby zinkasovali hotovosť.

No svedomie ma začalo napomínať.

"Počuj, Miro, biblický sionista, urob Ty dobre pre Izrael: nechaj len, nech tá daň z foťáku zostane židovskému štátu. Veď si si tam dosť ušetril."

Hmm...reku mi najskôr vyplatia tých 201,30 šekelov, a potom uvidím, čo s peniazmi ďalej, špekuloval som, tíšiac si tak svedomie.

Medzitým som došiel na rad k okienku a predložil tlačivo a pas. Pani pozrela do môjho pasu a - uvidela v ňom študentské vízum, aké Izrael vydáva aj zahraničným post-doktorandom.

V tomto prípade som však nemal nárok na vrátenie dane, aké mávajú cudzinci s turistickými vízami, informovala ma.

Hurá ! Peniažky predsa len ostali v izraelskej ekonomike, čím sa nechtiac splnila vôľa svedomia. Zalial ma blažený pocit, ako vždy, keď sa o dobro pre Židov usilujem. Nech len moje daňové bubáky úžitok židovskému štátu prinesú, zaželal som si.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prišiel stres, vytratila sa vášeň. Ako skončila úspešná kaviareň

Čím sme boli väčší, tým menej ma to bavilo, vraví Michaela Králiková.


Už ste čítali?